Köselik nedir ?

Köselik nedir ?Köselik nedir ?

Köselik vücudun tüm bölgelerin de kılların az olması ya da hiç olmaması durumuna denmektedir.  Köselik genetik ya da hormonal nedenlerden dolayı kaynaklanabilmektedir. Genetik nedenlere bakıldıktan sonra mutlaka hormonal durumlar ile alakalı olan nedenler araştırılmalıdır. Özellikle testesteron hormonun az olmasından dolayı ergenlik dönemlerinde ki çocuklar da sakal ve bıyık çıkmadığı, seslerinin kalınlaşmadığı görülen bir durumdur.

Köse olan insanlar da sakallar ya hiç çıkmaz ya da çok seyrek olarak çıkmaktadır. Köselik genel de bir hastalık olarak kabul edilmemesine rağmen aynı şekil de sakal kıran gibi rahatsızlıklar tedavi edilmesi gereken rahatsızlıklardır. Köse olan kişilerin bir çoğu sakallarının ve saçların nasıl çıkacağı hakkın da bir çok yöntem denemektedirler.

Dermo mineral sakal serumu hem sakallarınızın bakımını yapmak da hem de daha gür çıkmalarına yardımcı olmaktadır. Dermo mineral ürünü 60 ml olup haftada 2-3 kere kullanılarak bakım yapılan bir üründür. Sizler de sakallarınızın daha sağlıklı bir şekil de çıkması için dermo mineral ürünün den yardım alabilirsiniz….

Sakal neden çıkmaz ?

neden sakal çıkmazSakal neden çıkmaz ?

Bazı erkekler de genetik nedenleri ile , bazı erkekler de hastalıklar nedeni ile sakallar çıkmayabilir.  Sakal seyrelmesinde ve çıkmamasında nedenler genetik, hormonal, bazı hastalıklar ya da ilaç kullanımları yan etkileri olabilir.

Eğer neden hormon dengesizliği, hastalıklar ya da ilaç kullanımı sonucun da meydana gelen yan etkiler ise bu problemlerin ortadan kalkması için gerekli olan tedavi yolu izlenmelidir. Sakallarınız eksik olan testesteron hormonundan dolayı çıkmıyor ise sakallarınıza testesteron takviyesi yapılabilir. Testesteron hormonu takviyesi yapılarak sakalların daha güçlü bir şekil de çıkması sağlanabilir. Yine aynı şekil de sakalların seyrelmesine neden olan durumlar hastalıklar ise bu hastalıkların ortadan kaldırılması etkili sonuçlar verebilmektedir. Sakallar genetik nedenlerden dolayı ya da yüzünüz de meydana gelen yanık, yaralanma gibi fiziksel rahatsızlıklar sonucun da meydana gelen durumlar dan çıkmıyor ise bu duruma karşı yapabileceğiniz durumlar sınırlı olmaktadır.

Sizler de köselikten yana sıkıntı yaşıyorsanız bu konu da sizlere dermo mineral ürünü yardımcı olabilir. Dermo mineral günde iki defa kullanılarak sakallarınızın daha gür çıkmasına yardımcı olan bir üründür…

 

Dermo mineral serum

dermo mineral serumDermo mineral serum  

Sakal ve bıyık yüz yıllardır her kültür de erkekliğin sembolü ve erkekleri , kadınlar dan ve çocuklar dan ayıran en önemli etkendir. Sakal erkekler için sadece yüz de çıkan kıllardan ibaret değildir. Bundan da öte bir anlam taşımak da psikolojik , sosyal ve kültürel açıdan da bir çok anlam yüklenmiştir.

Kimi erkeğe göre dış görünüşlerin de değişiklikler yapabilecekleri ve bu şekil de yeni imajlar yaratabilecekleri, kimi erkeklere göre ise daha çekici olmalarını sağlayan öz güvenlerini yerine getiren bir durumdur. kimilerine göre dünya görüşlerinin ya da dini inançlarının bir simgesi ya da gereği, kimilerine göre karizma; kimilerine göre çocukluktan erkekliğe geçişin ispatı olarak sakalın önemi tartışılmaz olan bir konudur.

Sizler de dermo mineral sakal serumu ile istediğiniz sakllara kavuşma şansı yakalayabileceksiniz. Her erkek sakallarının ve bıyıklarının gür ve istediği gibi olmasını istemektedir. Sizler de daha mutlu bir erkek olmak için dermo mineral serumdan yardım alabilirsiniz. Daha erkeksi günler de görüşmek üzere…