Sakal çıkarıcı Serum Ürün Görseli

Sakal Bakımı

Sakal yetiştirmenin büyümekten daha fazlasını gerektirdiğini düşünebilirsiniz. Ancak durum böyle değil. Başınızın üstündeki saç gibi, sakalların bakıma ihtiyacı vardır: yıkama, düzeltme, havalandırma ve evet, fırçalama bile. Sakalınızı iyi tutmak (ve daha da önemlisi kokulu) iyi tutmak için bazı işler yapmanız gerekecek. Bu nedenle sizi kaşıntılı olduğunuz (muhtemelen tam anlamıyla-büyümek için) ZZ Top sakalına hazırlamak için, en üst düzeyde tutma konusunda bilmeniz gereken her şey burada.

Onu yıka

Saçınıza düzenli sabun kullanmazsınız, bu yüzden sakalınızda da kullanmanız mantıklı değildir. Onlar hem saç hem de saçların şampuana ihtiyacı var. Neyse ki saçları yumuşatmak ve kurumasını önlemek için özel botanik kullanan bol miktarda sakallı özel şampuanlar var. Sadece burnunuzun yanında olduğu için, sizi ne olursa olsun, kokuyu beğendiğinden emin olun.

Durum

Sakalınızı yumuşak tutmak, onu tıraş etmek istememek için anahtardır. Kuru bir cırtlak sakal dayanılmaz olacak ve sakınmak için sakallı bir kremi kullanmak yoludur. İyi bir kremi sakalınızı nemlendirecek ve sağlıklı kalacaktır – yüz konforunu korumada iki önemli faktör. Bir kremi ayrıca, neredeyse bir şekillendirici jel gibi çalışmanın ek yararı vardır; bu nedenle, bu eşyanın kalıcı olmasını sağlayabilir ve yalnızca ormandaki yalnız yaşayan sekiz yılın içindeymiş gibi görünmeyebilirsiniz.

Beyzbol eldivenleri, kasap blokları ve sakalları. Hepsinin ortak noktası nedir? Onlara yağ yapmalısın. Bir kremi sakalınızı yumuşatır, iyi bir sakal yağı daha da yumuşatır, ayrıca korkunç sakallı kepekten arındırmanın bir avantajı vardır. Sonuçta kimse cildi tozlu bir adamın gömleğinin önüne gevşediğini görmek istemez. Ve belki de iyi sakal yağı darbe zarafeti , sakalınızın inanılmaz kokmasını sağlayacak olmasıdır. Ve asla yüzünüzü terk etmediğinden şaşırtıcı kokulu hoş tatlıdır.

Onu dezenfekte edin

Sakallar bayağı gıdalar alabilir, tüm bu yiyecekleri terleyip, hapşırıyor vb. Bu nedenle yıkamaya devam ederken, iyi bir önlem, antibakteriyel bir sakal kremidir. Daha da yumuşatmaya yardımcı olan bir şey, aynı zamanda orada alışveriş yapmayı umut eden küçük mikroskopik yaratıkların hepsini de öldürür.

Fırçala

Sakalınıza, sakallı bir fırça ile her gün fırçalayıp karışık ve asi olmamasını sağlayın. Ayrıca sakalınızı olabildiğince sağlıklı tutmak için kullandığınız sakal yağı (doğal yüz yağlarınızın) yayılmasına yardımcı olur. Artı sakalınız keskin görünmesini sağlayacaktır.

Düzelt

Sakalınıza yapacağınız nihai parça, nadiren düzeltmeniz gerektiğidir. Sakal saçları her zaman eşit oranda büyümez, ayrıca büyüdükçe biraz şekli vermek istersiniz. Bu, en iyisi, kaliteli bir sakal kesici ile yapılır; eliniz kaybolursa (ya da ne zaman) dev bal lekelerini kazımaya devam etmek için kullanabileceğiniz ek parçaları seçebilirsiniz.

Nasıl Büyür?

Her erkeğin hayatında, yüz tüylerini büyütmeye ve görmeye karar verdiğinde – sadece meraktan kurtulduğunda – sakalla nasıl göründüğüne dair bir zaman gelir. Eğer sen buraysa, kulübe hoşgeldiniz! Bununla birlikte, tıraş makinesini bir süre için emekli ederken, sakal geliştirmek, kendi rutini gerektirir. (Yeni başlayanlar için, bazı boyun temizlemeleri için o tıraş bıçağına hala ihtiyacınız olacak.) Bu geçit törenine başlarken, sakınmak için dört sakal bakımı öğretimi burada.

Stilinize uyan sakal tipini düşünmelisiniz. Yüzündeki aynaya bak: Ne şekli var? Sakalınız yüzünüzü olabildiğince oval görünmelidir . Yani, eğer bir kare veya dairesel yüzünüz varsa – geniş olduğu kadar genişse – daha sonra, kenarları düzeltmek için biraz uzunluk katan bir sakal büyütün. Dikdörtgen veya dikdörtgen bir yüzünüz varsa-genişliğinden daha uzun, oval yüzlü birinden daha az mezuniyete sahipseniz- sakalınıza çok fazla uzunluk katmak ve artık büyümek istemiyorsunuz. Bunun yerine, uzunluğu azaltmak için kenarları dolgunlaştırın; bu şeyler daha simetrik hissettirir.

En acemi hata, sakalınızı herhangi bir bakım yapmadan büyütmektir. Evet, zaman alacak ve evet, tıraş olduğunuz sıklıkta kırpmayacaksınız ama kasıtlı görünüyorsanız daha iyi görünecektir .

Bu işlemin önemli bir parçası, boynu takılmamak ve tanımlanmış bir yaka çizgisini korumaktır. Bu düzensiz boyun tüylerini temizlemek için traş makinenize hala ihtiyacınız olacak; Bu kolay bir bölüm. Bununla birlikte, boyun bölgesi çoğu erkek çocuğun gerçekten mahvederidir: Sakal çenenizin etrafında ve çenesinin altında olmalıdır. Boynunu nereye keseceğinizi bilmek için, iki parmağınızı çekin ve Adam’ın elması üzerine yerleştirin. Her bir kulağın arkasından gelen ve bu noktaya gelen hayali bir “U” çizin. Her şeyi bu çizginin aşağısında tıraş edin; devam eden sakal bakım için temiz bir durak oluşturacaktır. (İyi haber, sakalınızın geri kalan kısmı büyüdükten sonra ilk seferden sonra daha kolay olması, bu “U” un altında görünen gövdeyi tıraş etmeye devam edeceksiniz).

Bir sürü adam sakalına düzenli olarak mezun olacak şekilde bu boynunu solacak. Sakal kırpma makinelerini alıp normal sakal düzeltme ayarının yarısı kadar bir bekçi kullanabilirsin. Standart bir ayarlamaya henüz sahip değilseniz, mantık size iyi hizmet eder: Temelde, sakalın ensenizin üstündeki inç seviyesini, biraz daha düşük bir uzunlukta düzeltebilirsiniz; böylece, kadife kadife kadife kadife kadife kadife kadife kadife kadardır. Tam sakal ve çıplak deriyi tezat oluşturan sert bir çizgi. Yine, bu tamamen isteğe bağlıdır ve koruma uzunluğunu ikinci kez yarıya indirerek ve bu inçin yarısına kadar kırparak daha yavaş yavaş solmaya başlayabilirsiniz. (Artık fantezi konum!)

Sakalınızın geri kalanı da düzenli olarak düzeltmeyi gerektirir. Saçların hepsi aynı oranda büyümez, ayrıca diğerlerinden daha dolgunlaştırmak (yüz şeklini hesaba katmak) gerekir. Sakalınız dağılmadan bakmaya başladıktan sonra -onlar yanaklarda yeterince dolduktan sonra- sakallı bir tarak alır veya tüyleri tohumun önüne doğru yönlendirerek onları öne çıkarır. Bu, onları eşit olarak düzeltmeyi kolaylaştıracak ve sakalın hangi kısımlarının en uzun veya en hızlı şekilde büyüdüğünü gösterecektir. Onları istediğiniz gibi kırpın, yüzünüzün şeklini ve en uygun sakal stilini göz önünde bulundurun; tutarlı bir uzunluk elde etmek istediğinizde bunu iki haftada bir kez tekrarlayın. Süreci boyunca düzenli bir şekilde bakmak için sakalınız büyüdükçe bunu periyodik olarak yapmak önemlidir.

Bıyık daha hassas bir bakım gerektirir: Tüylerini dudaklarınızın üzerinden aşağıya doğru tıraş edin ve bıyık makası ile düzeltin (bunlar başıboz sakallı tüylerde de iyi çalışır). Bıyıklarınızı ne kadar kalın ve tam olarak tercih ettiğinize bağlı olarak sakalınızın geri kalanı kadar iki kat daha sık olabildiğince sıkıştırın.

Sakal yetiştirirsen, o bıyıkları mümkün olduğunca yumuşak isteyeceksin. Sağlıklı kalabilmek için, sakalınızı özel bir sakallı şampuanla yıkayın ve günlük olarak sakal yağı ile besleyin , bu da besleyici maddeleri katar ve yumuşak tutar. Sakal tarağını, sakalın tamamına eşit olarak dağıtmak için kullanın. Burada uzun bir oyun oynuyorsunuz: Sakalınızı ihmal etmek yerine besle, çok daha az dikenli bir tecrübeye sahip olacaksın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )