Sakal çıkarıcı Serum Ürün Görseli

Sakal büyütmek ne kadar sürüyor?

Anladık Sakal yetiştirme konusundaki önemli kararı verdiniz, hafifçe alınmamaya karar verdiniz. Belki de bir arkadaş büyüdü ve daha iyi tanımak istediği kadınlardan daha fazla ikinci (veya daha uzun) bakışlar da dahil olmak üzere sizinle birçok erdem hakkında konuştu.

Belki de size bir sakalın sizi daha kötü bir kıç gibi gösterebileceğini söylemişti ve bulunduğunuz adam olmanın ışığı ampul nano-saniyede bu kadar cümleyle loştan parlaka gider . Belki uzunca bir süre sakallı bir halde hayal ettiniz.

Bununla birlikte, gitmeye karar verdiniz, ancak sakal büyütme sürecine girdiniz, göze çarpan şeyin daha fazlasını farkettiniz. Aslında, bir miktar sabır gerektiren şeyler de dahil olmak üzere, çok şey fark ettiniz. Hayır, sakal büyütme kararı vermesi, hafta sonu, potansiyel hayranlara test etmek için can atarken yüz saçlarınızın göz alıcı büyümesine sahip olacağınız anlamına gelmiyor.

Ah, sabır Hepimiz sahibiz, fakat özellikle çoğu kimseye önemli bir değişiklik yaptığınızda, birçoğumuza soruyor, özellikle de yüzünüzde sakal büyümek, hayatınızın çoğunu veya çoğunu yaşamak gibi. temiz tıraş İnsanlar sizi böyle tanıyorlar. Aynı eli sonsuza dek oynuyorsunuz, ancak şimdi karışıma vahşi bir kart ekliyorsunuz. Şimdi merak ediyorsunuz, “Bu ne kadar sürer? Umut ettiğim, ne zaman arzuladığım tam sakalımı alacağım? ”

Belki de büyük kararınızla birlikte gelen endişe ve sabırsızlığı hafifletirken süreç hakkında biraz konuşalım. Elbette yalnız değilsin. Başkaları, başkaları, diğerleri, aynı yere varmış, uyandığınızda büyü gününü bekliyor, aynaya bakıyor ve zaman ve enerji taahhüt ettiğiniz sakallı, dayanılmaz sakalları görüyorsunuz.

1. SAKAL BÜYÜMESİNİN 3 AŞAMASI

Sakal yetiştirmek ne kadar sürer? Normal bir sakal için tipik olarak iki ila altı ay. Orada, bu temelde cevaplar, ancak şimdi merak ediyor olabilirsiniz, neden bu kadar uzun? Neden daha erken değil? Bu da bizi yalnızca yüzünüzde değil, vücudunuzun tamamında oluşan saç büyüme döngüsüne götürür. Her saç tek tek bu süreçten geçer ve üç aşamadan oluşur:

ANAJEN

Saç büyümesi ile ilgili olarak en önemli safha budur ve sakalınızın en çok büyüyeceği aşamadır. Bu iki ay ve daha uzun sürebilir, ancak anagen aşamasının sizin için nasıl tıkladığı genetik kadar her şeyden bağımsızdır. Saçlarında diğer erkeklerinkinden daha hızlı büyüyen genlerinizde varsa, şans biraz yanınızda. Daha uzun sürerse? Evet, DNA da bu. Rahatlayın. Yavaş büyüme, herhangi bir yöntemle etkisiz bir erkek olduğunuz anlamına gelmez. Aslında, kafa saçları için anagen fazı iki ila altı yıl arasında herhangi bir yerde sürebilir. Yine sabırlı kardeş ol.

KATAJEN

Saçınızın büyümesini kesmesi budur ve açıkçası, bir parça hellova yapmaz . Cildinize gömülür ve sadece birkaç ay orada oturur.

TELOJEN

Bu yeni başlangıca, yani, eski saç folikülünü cildin dışına iten yeni bir saç doğduğunda konuşmaktır. Sizi anagen evresine geri getirir ve tüm döngü yeni başlar.

Telojen fazı sırasında hatırlanması gereken önemli bir nokta, saç düştüklerinde alarmın olması için bir sebep bulunmamasıdır. Geri kalanlar büyüyüp farklı evreler boyunca devam ederken, yalnızca birkaçı aslında düşecek.

2. VE ŞİMDİ,BAZI İPUÇLARI

Diyelim ki aslında sakalınızı büyütmeye başlamışsanız da karar vermişsinizdir. Gelecek Pazartesi başlayacağınıza karar verdiğinizi varsayalım. Pazartesiye geldiğinde ne yapıyorsun? Bu basit: tıraşı bırakın. Evet, burada Kaptan Olmayacak, ama hepsi bu – tırnağın altına koy. En azından büyümenin ilk dört haftası için koyun. Ortak bir çaylak hatası, baştan çıkarmak için verilecek ve sakalınızı sürecin başında şekillendirmeye ve heykel yapmaya başlamış olacaktır. Dört hafta değil, dört hafta ver. Aksi halde, sakal tüylerinin büyüyen evrede olması gerektiği gibi gerçekten gelişmesine izin vermeden, muhtemelen daha fazlasını keseceksiniz.

Dört hafta sonra ne yapacaksınız? İşte kullanışlı bazı ipuçları:

BOYUN ÇİZGİSİ

Önce yaka çizgisinden başlayarak şekillendirme ve heykel yapmaya başlayın. Burası sakalınızın altındaki boyun bölgesi. Bu zor olabilir ve en iyi profesyonel bir berber / stilist tarafından ele alınabilir.

Bunu yapmaya karar verirseniz, önce istenmeyen tüyleri azaltmak için bir sakal düzeltici kullanın, boyun çizgisini tanımlayın ve kalan tıraş makinesini bir ustura veya elektrikli tıraş makinesini kullanarak çıkarın.

YANAK ÇİZGİSİ

Yanak çizgisi sakalın yanaklardaki üst sınırıdır. Dürüst olmak gerekirse, bununla hiçbir şey yapmak değil en iyisidir; tıraş etmeyi veya heykel yapmayı düşünmeden doğal bir şekilde büyümesine izin verin. Yanaklara alışılmamış şekiller kazandırmak, Mükemmel Sakal’ı UsainBolt’tan 100 metre daha çalıştırmaktan daha Sakin Olmayan Şekilde Mortify’a dönüşebilir . Sakalınızın bu bölümünü gözlerinize doğru sürünmeye başlarsa tıraş edin veya parçalamanın tek sebebi.

SAKAL YAĞI

Bu noktada sakal yağı kullanmayı kesinlikle düşünmelisin. Daha iyisi, günde birkaç damla uygulamaya başlayın ve sakalınız daha uzun süre büyüdükçe yavaş yavaş ilave edin. Sakal yağı aynı zamanda sakallı günlerinizi sağlıksız, sağlıklı ve daha yönetilebilir hale getirecek  –  diğer yararlar arasında.

3. TAAHHÜTTE BULUNMA

Yolda kalma ve ne kadar süreyle olursa olsun (sakal büyütmek) sorumluluğunu yerine getirme hakkında birkaç kelime. Öncelikle, kaşıntıların gidişat dışı bırakmasına izin verme. Yüz cildiniz sadece erken dönemlerde yeni büyümeye adapte oluyor ve kuru ve kaşıntılı büyüyebilir. Sakal yağıyla nemli tutun ve sık sık şampuanlayarak cildin altını temiz tutun.

Güçlü kalmanıza yardımcı olabilecek başka bir şey – bir hedef tarih belirleyin, sakal yetiştirmeye ilk başladığınız andan itibaren altı hafta sonra yalnızca sakalınızı koruyun veya terk etmeye karar verin. Oradan önce traş makinenize her zaman ulaşmayın!

4. NE KADAR GROW WILL IT (UZUNLUK, YANI)?

Ortalama sakal, el değmeden bırakılırsa, üç metre uzatılır. Bazıları daha uzun süre büyür, ancak gerçekten bilmenin yolu, büyümesine ve neler olacağını görmesine izin vermektir. Sakalınızın tüyleri düşene kadar büyüme aşamasını tamamladığını bileceksiniz. Uzun tüyler sakalınızdan çekilmeye başlamıyor veya çekilmiyorsa veya fırçalamıyorsa, maksimum uzunluğuna ulaştığını söylemek güvenlidir. Elbette, üç metrelik sakal istemezsiniz, ancak siz bu fikri görüyorsunuz.

Bununla birlikte unutulması gereken bir husus, tüm kılların anajen evresinde aynı ömre sahip olmaması . Bazıları düşerken diğerleri büyümeye devam edecek. Öyleyse, birkaç gerdan kıl tırnağının düşmesi sizi rahatsız etmeyin. Ancak her zamankinden daha fazla tüy fark ederseniz sakalınız muhtemelen tam uzunluğa ulaşmıştır.

5. SAĞLIKLI VE BÜYÜYEN GÜÇLÜ TUTUN

Hak ettiğiniz epik sakal yetiştirmek, yaşam biçiminizde bir miktar ayarlamalar yapıp gerçek bir hale gelebilir. Birincisi, sağlıklı bir diyetin muhafaza edilmesi, yüz tüylerinin ihtiyaç duyduğu besin maddelerini almasını sağlayacaktır. Ayrıca, stresinizi sınırlayın, çünkü stres stres diğer şeylerin yanı sıra saç büyümesini durdurabilir. Son olarak, sigara içerseniz, sakal potansiyelinize ulaşmanın ve sağlığına birkaç yüz yolla zarar vermenin daha zor bir vakti olacak demektir. Bir tanesi için sigara, dolaşımınız için kötüdür ve saçlarınız, başka herhangi bir şey gibi, en iyi şekilde büyümek için doğru kan akışına ihtiyaç duyar.

Sakalınızın tamamen gelişmesi ne kadar sürer? Yine, bu genetik gibi faktörlere bağlıdır ve hatta sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürür. Anahtar sabırlı olmaktır. Sonuçta, Roma bir günde inşa edilmedi ve sakalınız bir hafta içinde inşa edilmeyecektir. Tıraş bıçağını indirin, arkanıza yaslanın ve sakinleşin ve sakalınızın bir şey yapmasına izin verin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )