Sakal çıkarıcı Serum Ürün Görseli

Doğal Yollardan Sakal Çıkarma Yöntemleri Nelerdir? Sakal nasıl çıkar?

Sakal Serumu Eczane Makaleleri ;

Sakal Çıkarma Yöntemleri Nelerdir? Doğal Yollardan Sakal Çıkarma

Doğal sakalar çıkarma yöntemleri nelerdir? Hangi sakal çıkarma metodu işe yaramaktadır. En sağlıklı bir şekilde sakallarınızı nasıl çıkartırsınız? Bütün bu soruların cevabı yazımızda.

Sakallarının bir kısmı ya da tamamı çıkmayan erkekler bu sorunu çözebilmek adına birçok yönteme başvururlar. Peki bu yöntemlerden hangileri sağlıklı? Hangileri gerçekten işe yarıyor? Bu yazıda doğal sakal çıkarma yöntemleri nelerdir onlardan bahsedeceğiz.

Erkekler için sakal önemlidir. Görünümlerinin bir parçası olarak sakallarına bakım yapan erkekler vardır. Bazıları da sakallarının çok ve sıklıkla uzamasından mustarip olup, günlük tıraş olmaktan usanırlar. Sakalı hiç çıkmayan ya da az çıkan kişiler ise sakalları çıksın diye denemedikleri yöntemler kalmaz. Bazı erkeklerde sakal çıkmaması genetik nedenlerden kaynaklanıyor olabilir ya da cilt rahatsızlıklarına bağlı olarak sakal çıkmıyor olabilir. Bunun için öncelikle bir doktora giderek sorunun kaynağının tespit edilmesi gereklidir. Eğer herhangi bir sorun yok ise doğal yollarla sakal çıkarma yöntemlerini denemenizde fayda vardır.

Doğal Sakal Çıkarma Yöntemleri Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Doğal olarak sakal çıkarma yöntemleri var mıdır? Sakal çıkması için neler yapılabilir? Bu soruları soruyorsanız yazımızın devamında bu soruların cevabını alabileceksiniz. Peki nedir bu sakal çıkarma formülleri?

Öncelikle sakal çıkmama sorununun kaynağını doktorunuza gidip öğrenmeniz önerilir. Eğer herhangi bir genetik sorun ya da cilt rahatsızlığından dolayı sakal çıkmama durumu yoksa zaten sakallarınız kendiliğinden çıkacaktır. Sarımsak ile sakal çıkarma ne kadar sürer diye soracak olursanız sakal çıkma konusunda biraz sabırlı olmak gereklidir cevabını verebiliriz. Eğer sakallarınızın tamamı değil de bir kısmı çıkmıyor ise yine doğal yöntemleri deneyebilirsiniz.

Sakal Çıkarma Sarımsak Kürü

Sakallarınızın çıkması için sarımsak kürü en etkili yöntemlerden birisidir. Bu yöntem çok eski yıllardan bu yana uygulanmakta olan en doğal sakal çıkarma yöntemidir. Peki sarımsak ile sakal nasıl çıkartılır?

Öncelikle sıcak bir duş alın ve cildiniz buhar ve sıcağın etkisiyle güzelce yumuşasın. Daha sonrasında tıraş olarak cildinizdeki sakal gözeneklerinin açılmasını sağlayın. Tıraş olmak gözeneklerin açılmasını sağlayacaktır. Tıraş olurken de sıcak su kullanmaya özen gösterin. Çünkü sıcak su cildi yumuşatır ve gözeneklerin açılmasını kolaylaştırır.

 • Tıraşınızı olduktan sonra yüzünüzü güzelce temizleyin. Yine sıcak suyla birkaç kez suratınızı yıkayın. Daha sonrasında hazırda bulundurduğunuz sarımsağı ortadan ikiye kesin. Sarımsağın en kalitelisini seçmeye özen gösterin. Bu işlemi yaparken sarımsağı yüzünüze süreceğiniz için boyut olarak biraz büyük olmasına özen gösterin. Ortadan ikiyi ayırdığınız sarımsağı cildinize sürerek sakal çıkmasını istediğiniz bölgelerde gezdirmeye başlayın. Aslında tüm yüzünüzde gezdirmenizde fayda vardır. Bu yöntem sakal çıkan bölgelerdeki sakallarınızı daha da güçlendirir. Sarımsağı yüzünüzde gezdirirken birazcık baskı uygulayarak sarımsağın cildinize iyice yedirilmesini sağlayın. Yüzünüzde kızarıklık meydana gelmeli.
 • İşlem tamamlandıktan sonra yaklaşık 15 – 20 dakika kadar beklemek gerekir. Bekleme işleminden sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkamalısınız. Soğuk su cildinizi rahatlatacak ve sarkmasını engelleyecektir.
 • Son aşamada ise cildinizi doğal mineralli su yani maden suyu ile yıkamalısınız. Maden suyunun içerisindeki mineraller cildinizi besleyecek ve cildiniz tazelenecektir. Bu işlemi uygularken daha önce kullanılmamış bir tıraş bıçağı seçmelisiniz. Tıraş bıçağının keskinliği oldukça önemlidir. Tıraş makinesi kullanmamanız önerilir. Çünkü tıraş bıçağı cildinizdeki ölü derilerin de temizlenmesinde önemli rol oynar.

Bu yöntemde dikkat etmeniz gereken şey ise sarımsağı cildinize 20 ya da 30 dakikadan daha fazla uygulamamınızdır. Çünkü çok fazla uygulama kıl köklerini yakabilir ve alacağınız verimi azaltabilir .

Sakal Çıkarma İlacı Kullanmaya Gerek Var mıdır?

Bu yazımızda doğal yollarla sakal çıkarma yöntemlerinden bahsediyoruz. İlaç kullanarak sakal çıkarma işlemlerinden ziyade doğal yöntemlerin uygulanabilirliğinden bahsederek bilgi sahibi olmanızı amaçlıyoruz. Bu nedenle sakal çıkarma ilacı kullanımını önermiyoruz. Sakal çıkarma ilacı eczane ve internet sitelerinde satılan bir üründür. Ancak doktor tavsiyesi olmadan denememek gerekir.

Bir başka doğal yöntem ise sarımsak kürü ile sakal çıkarma yöntemi. Bu yöntemde de aynı sarımsak küründe olduğu gibi soğanın kesilerek cilde uygulanması işlemlerini benzer şekilde uyguluyoruz. Sakal çıkmama sorunu yaşayanlar için en çok önerilen formüllerin başında gelmektedir. Kesinlikle uygulamanızı öneriyoruz.

Soğan İle Sakal Çıkarma

Bu yöntemde öncelikle güzel iri bir soğan seçmemiz gerekiyor. Bu soğanı enine keserek hazırlıyoruz. Soğanı hazırlamadan önce sarımsak uygulamasında olduğu gibi sıcak suyla güzel bir duş almalı, tıraş bıçağıyla güzelce tıraşımızı olmalıyız. Sonrasında enine kestiğimiz soğanı tıpkı sarımsak ile sakal çıkarma yönteminde olduğu gibi yüzümüze bastırarak uyguluyoruz. Bastırmamızdaki amaç yüzün kızarmasıdır. Soğanı enine keserek kullanmamızdaki amacımız soğanın suyunun daha iyi çıkmasıdır. Bu da soğan suyunun cildinize iyice işlemesini sağlayacaktır. Soğanı güzelce suratımıza bastırarak sürdükten sonraki aşamada yüzümüze ince bil tabaka halinde bal sürmemiz gerekiyor. Balın kaliteli bir bal türü olduğundan emin olmalısınız. Balı da yüzünüze ince tabaka halinde uyguladıktan yaklaşık 20 dakika kadar sonra soğuk suyla yüzümüzü güzelce durulamalı ve temizlemeliyiz. Bu işlem en çok tercih edilen doğal sakal çıkarma yöntemi olarak uygulanmaktadır.

Bu yöntemde de tıpkı sarımsak yönteminde olduğu gibi çok uzun süreler cildinize soğanı uygulamamanız gerekmektedir. 20 – 30 dakikadan fazla uygulama alacağınız yararı azaltacaktır.

Diğer sakal çıkarma yöntemleri ise badem yağı sürmek olarak söylenebilir. Badem yağı ile sakal ne kadar sürede çıkarma işlemi yapılır diye soracak olursanız yine sabırlı olmanız gerektiğini hatırlatırız. Badem yağı sakal çıkarma yöntemi de sıklıkla uygulanan ve başarılı sonuçlar alınan bir yöntemdir. Bu yöntem genellikle sakalların daha da gürleşmesini sağlamak amacıyla kullanmaktadırlar.

Öncelikle sakallarınızı kesebilir ya da kesmek istemiyorsanız düzenli bir şekilde tarayabilirsiniz. Avucunuza alacağınız bir miktar badem yapını sakallarınızın altına işleyecek şekilde cildinize sürün. Daha sonrasında oval hareketlerle cildinize masaj yaparak yağın iyice cildinize işlemesi sağlayın. Bu yöntemle yeni kıl çıkması ve var olan kıl köklerinin güçlenmesi amaçlanmaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı İle Sakal Çıkarmak

Hindistan yağı ve biberiye yağının karışımı ile de doğal yollarla sakal çıkarmak mümkündür. 10 çay kaşığı kadar Hindistan cevizi yağına 1 çay kaşığı biberiye yapı karıştırılarak sakal çıkmasını istediğiniz bölgeye uygulayabilirsiniz. Daha sonrasında oval hareketlerle cildinize masaj yaparak karışımı cildinize iyice uygulayın. 15 dakika kadar bekleyerek yüzünüzü durulayın.

Limon Suyu İle Sakal Çıkarma

Bu yöntem de sıklıkla kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir. 2 tatlı kaşığı kadar limon suyunun içerisine 1 tatlı kaşığı kadar öğütülmüş tarın eklenir. Sonrasında bu karışımı sakal çıkmasını istediğiniz bölgeye sürerek 20 dakika kadar beklemeniz gerekir. 20 dakika sonrasında soğuk su ile cildinizi yıkayarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

Okaliptüs Yağı İle Sakal Çıkarma

Bu yöntemde zeytinyağı ile okaliptüs yağı karışımı sakal çıkarmak istenilen bölgeye uygulanır. Yaklaşık yarım su bardağı kadar zeytinyağının içerisinde 20 – 30 damla kadar okaliptüs yağı katılır ve karıştırılır. Sakal çıkarılmasını istenilen bölgeye sürülür ve yarım saat kadar bekledikten sonra yüz yıkanır.

Bu yazımızda doğal sakal çıkarma yöntemleri üzerinde durduk. Bu yöntemleri hızlı sakal çıkartma yöntemleri olarak da uygulayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

 • İsim
 • Eposta
 • Yorum

YORUMLAR (6 )

 • Taner Y*
 • herhalde baya verimli bir ürün ben 3 tane aldım da yeni denemeye başlıycam
  • medikal
  • Taner Bey geri bildirimlerinizi lütfen bizimle paylaşın. Keyifli alışverişler.
 • Yusuf H*
 • tek şişe yeterli mi acaba yoksa düzenli kullanım mı lazım?
 • Yasin H*
 • kullanım konusunda yardımcı olur musunuz lütfen anlamadım bişey çünkü.
 • Cem O*
 • hemen hemen bütün herkes tarafından beğenilen tek ürün bu. ciddi fark ettiriyor.
 • Burak H*
 • sarımsak sür dediler onu da yaptım gene yok gene yok bu ürün de çare olmazsa üzülücem baya